Založili jsme naše běhací sdružení s jednoznačným cílem - pomoci lidem, kteří běhat nemohou.

    Myslím, že každý kdo čte tento text a proklikal se až na tuto stránku, přemýšlí podobně: “Jdu tak, jak jsem šel, když jsem byl mladší - dopředu - kam také jinam, že? Ale už nečučím jen na špičky svých bot. Boty mám tež fajné, pěkné, pupek plný. A kolem? Samá příčina s následkem. Všude. Za mnou, ale i vepředu. Však ty šediny nenarostly samy. Ale hřbet je už také dorostlý a méně ohnutý při zemi, ramena něco unesou. A oči už něco viděly. I smrt.“

    Smrt je součástí života, ale my ji nevidíme. Ukryli jsme si ji do nemocnic, hospiců a domovů důchodců. Nemá barvu, chuť, nedá se na ni sáhnout, nedá se okecat. Prostě je. My ji sdíleli s Michalem a víme, jak moc pro něj bylo důležité být v posledních dnech doma. A služby mobilního hospice jeho přání umožnily zrealizovat.

    A život je opak smrti. A život je bolest. A radost a štěstí. A pohyb a běhání. K bolesti a zpátky ke štěstí. Pomáhat i běhat můžete s námi. Vaše peníze pomohou umírajícím v jejich posledních dnech. A vy se u nás dozvíte jak. Pomáhat, ale můžete i sami. Hospici ve Vašem městě. Penězi nebo jinak. Stačí se tam jen zeptat. My to udělali a zvolna začínáme.

    Těšíme se na viděnou na Memoriálu Michala Pětroše či tam, kde něco vymyslíme. Těšíme se na Vaše nápady, poznámky, doporučení „jak to dělat líp“. Pomozte nám pomáhat. A běhejte.

 

Petr Jemelík

Kontakt

Běžím s Majklem, z.s.
Kollárovo nám. 709/8, Olomouc, 772 00
> Tel.: +420604148498
>

E-mail: info@bezimsmajklem.cz

číslo účtu: 257632708/0300
IČ: 01346784