Lysacup a Lysohorský čtyřlístek

Jedná se o etapový zimní závod v běhu do vrchu, a to na Lysou horu v Beskydech. Historie tohoto závodu sahá do roku 2001, kdy Lysa cup vznikl. Označení “závod“ by v té době bylo docela smělé. Šlo spíše jen o takové přátelské soutěžení několika málo lidí. V roce 2002 již spatřil světlo světa první opravdový závod, tehdy s označením Lysa cup 2003 – poznej svůj limit. Účast sice nebyla nikterak ohromující, o to s větším zápalem do toho šli všichni závodníci i pořadatelé.

Lysa cup 2004 – elite mountain chalenge už snad ani netřeba představovat. Tento ročník nastavil laťku opravdu vysoko, posuďte sami: na 150 účastníků, 21 etap, spousta cen v čele s putovním pohárem, vlastní web s pravidelně aktualizovanými výsledky a podobně. Myslím, že se do dalších ročníků máte na co těšit a my pořadatelé máme co dělat abychom tuto laťku neshodili, naopak posunuli opět o něco výše.

Ročník 2004 rovněž bude sloužit jako jakýsi vzor pro další ročníky. Samozřejmě ne úplně ve všem, ale v základních věcech které se již osvědčili ano. Máme tím na mysli že třeba počet etap bude v ročníku 2005 velice podobný, systém bodování se nám zdá také jako dobrý a není třeba jej měnit, starty v sobotu v 10:00h ze stávajících míst velice pravděpodobně také zůstanou, stejně tak i Vánoční pohár. Systém licencí zůstane i v dalších letech podobný a výši startovného bychom rádi udrželi i nadále co nejnižší. Samozřejmě se můžete těšit i na nová trička, již třetí v pořadí.

Kdo se Lysa cupu účastní? Ve velkém počtu jsou to cyklisté zvláště z Frýdlantska, Frýdecko-Místecka, Ostravska a Opavska, kteří stáli při zrodu tohoto závodu. Nemáte se však čeho bát, startovní pole je směsicí nejrůznějších výkonostních skupin od nejlepších až po ty, pro které je výstup na Lysou horu vrcholným sportovním výkonem.